Torby papierowe czy foliowe - chrońmy środowisko!

Torby papierowe czy foliowe?

Torba plastikowa czy papierowa? To często pojawiający się dylemat przed którym stajemy podczas robienia zakupów w sklepie. Jedno jest pewne: jeśli zależy nam na dobru środowiska naturalnego zawsze stawiajmy na torby papierowe. Dlaczego? Warto wiedzieć, że reklamówki z tworzywa sztucznego opatrzone napisem „biodegradowalne” w rzeczywistości nie są w pełni ekologiczne. Zatem chcąc być eko, postaw na prostą torbę z papieru, która jest w 100% przyjazna dla przyrody, a jednocześnie posiada odpowiednie parametry wytrzymałościowe.

Przewaga toreb papierowych nad foliowymi

Około 20% odpadów na wysypiskach śmieci stanowi plastik. Trzeba jednak pamiętać, że problemem nie jest tworzywo sztuczne samo w sobie, tylko to, jak z niego korzystamy. Niestety, jednorazowe woreczki foliowe i reklamówki po powrocie ze sklepu najczęściej lądują w koszu na śmieci. Jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie on - najcieńszy i najlżejszy rodzaj plastiku - jest dla środowiska naturalnego najgroźniejszy. Na szczęście widok powiewających na wietrze „jednorazówek” i zalanych foliowymi opakowaniami ulic powoli odchodzi w zapomnienie.

Zalety toreb papierowych:

- ulegają szybkiemu rozkładowi nie pozostawiając szkodliwych substancji

- są wielokrotnego użytku - możesz ich używać jak chcesz i kiedy chcesz - pasują do wielu (nie)codziennych sytuacji

- są wielofunkcyjne, pojemne i wytrzymałe - wszystko za sprawą mocnego papieru typu „kraft” oraz solidnych uchwytów

- znakomicie sprawdzają się jako nośnik reklamy

- są tanie

Bezpieczne dla natury

Papier to surowiec odnawialny, który szybko ulega rozkładowi. Wystarczy kilka-kilkanaście tygodni - w zależności od wielkości torby i grubości papieru. Dla porównania, opakowanie foliowe rozkłada się nawet kilkaset lat!

Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy torby z papieru to rozwiązanie dla Ciebie, skontaktuj się z naszym zespołem - z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Zobacz także:

Torby papierowe z logo firmy - idealna promocja

Gdzie najczęściej są stosowane torby papierowe?

Torby ekologiczne brązowe: rodzaje i zastosowanie toreb papierowych

Czy torby papierowe są ekologiczne?